Preprava a manipulácia

Preprava a manipulácia dlažieb / obkladov My Residence

Ak je dlažba/ obklad vyrobená, čaká na svojich zákazníkov v sklade v Taliansku. Do dvoch až troch dní od pripísania platby na účet výrobcu sa začne pripravovať zásielka. My ako predávajúci v tom čase objednávame prostredníctvom špedičnej firmy dopravu. Nečakáme, kým sa objednávok nazbiera viac.

Naším zákazníkom zabezpečujeme dovoz objednávok priamo domov. Doprava sa vykonáva zväčša špedičnou firmou autom s hydraulickou plošinou, alebo hydraulickou rukou ak je to potrebné.

Pri vykládke budete mať objednávku vyloženú po prvé uzamykateľné dvere, samozrejme pokiaľ to prístupová cesta dovoľuje.

Pri preberaní zásielky nezabudnite skontrolovať jej stav. Značné poškodenie je nutné spísať so šoférom a vyhotoviť fotodokumentáciu, ktorú je potrebné hneď zaslať na náš mail, aby bolo možné objednávku čo najskôr reklamovať.

Na bezpečný transport dlažieb slúžia europalety, veľkoformátové dlažby zväčša prepravujeme v špeciálnych drevených debnách na ležato (menej bezpečný spôsob dopravy) alebo na stojanoch v tvare písmena A. Do takéhoto stojanu sa zmestí viac dlažby a tento spôsob dopravy a manipulácie je bezpečnejší. V každom prípade s debnami treba vždy zaobchádzať veľmi opatrne. Rovnako aj s ostatným materiálom.

Rozmery, ktoré sú bežne k dispozícii (v cm) no je potrebné k nim zabezpečiť a doplatiť debnu sú : 120 x 240, 120 x 278, 80 x 160, 160 x 160, 160 x 320, 162 x 324.

Pri objednávke veľkých formátov je potrebné vždy myslieť dopredu, najmä ak sa riešia byty. Schodiskový priestor je často limitujúcim prvkom. Pri vykladaní kamiónu alebo nákladného auta je potrebné vždy používať oceľové vidlice. Pri manipulácii (presuny zo stojana na miesto určenia) treba mať k dispozícii prísavky a transportné lišty, aby sa jednotlivé kusy dlažby neprehýnali.

V rámci objednávky dopravy máme prísne Všeobecné obchodné podmienky, s ktorými oboznamujeme konkrétnych šoférov.

  • Palety s veľkoformátovou dlažbou sa nesmú skladať s použitím lán, gurtní, pri ktorých sa paleta s nákladom prehne a dlaždice môžu popraskať. Čím väčšia dlažba, tým väčšia pravdepodobnosť, že k tomu dôjde.
  • Na termíne vykládky sa treba s dopravcom vždy dohodnúť. Prispôsobí sa vášmu pracovnému harmonogramu, ale malo by to byť v rámci štandardného pracovného času.

Používanie veľkoformátovej dlažby je trendom, ktorý vznikol vďaka novým technológiám, schopným vyrábať takéto veľké kusy. Tento trend tu s veľkou pravdepodobnosťou bude prevládať ešte mnoho rokov. Veľkoformát je niečo, čím sa odlíšite od iných. Vyžaduje si však mnoho zručností, schopností, väčšie investície no konečný výsledok, ktorý Vám bude spríjemňovať Vaše bývanie stojí za to.

Previous slide
Next slide
Návrat hore