Obklady do kúpeľne

Urobte svoju kúpeľňu jedinečnou pomocou našej širokej škály kúpeľňových obkladov vyrobených zo 100% talianskej porcelánovej kameniny.  Celý sortiment je rozdelený podľa dizajnu do 6 skupín. V každej skupine je viacero kolekcií. Každá kolekcia má viacero typov obkladov. Skoro každý typ má na výber viacero povrchov, formátov. Pomôžeme vám s výberom, či ako zákazníkovi, alebo architektovi.

Ako na kúpeľňu

Predtým, ako sa rozbehnete do showroomov, pripomeniem vám niekoľko základných vecí, na ktoré treba myslieť. U nás viete kúpiť krásne a kvalitné obklady, ktoré sú len vrcholom ľadovca v celom reťazci. 

#1
Najdôležitejšia je príprava podkladu. Steny a pohlahy musia byť 100% rovné, prípadne vyspádované podľa potreby. Lepidlom sa nerovnosti nevyrovnávajú. Podklad musí byť napenetrovaný a tak pripravený na ďalšie práce.

#2
Hydroizolácia. Podlaha a steny do výšky 15cm od podlahy, steny sprchovacieho kúta, priestor za vaňou musí byť zaizolovaný. Izoluje sa hydroizolačnou stierkou v 2 vrstvách. Do rohov a kútov sa vtláčajú sieťky na to určené. 

#3
Ak plánujete veľkoformátovú dlažbu, myslite na jej dopravu a manipuláciu. Najmä v bytových domoch, kde je priestor obmedzený. Veľké formáty sa lepia s vysokodeformovateľnými lepidlami – väčšinou označovanými parametrom S2.

#4
Medzery medzi dlažbami sú vždy. Odporúčame 2mm. Škáry na stenách a podlahách sa škárujú  škárovacími hmotami rohy a kúty sa silikónujú. Okolo WC misy a umývadla sa silikónuje. Ak sa silikónuje okolo umývadla, odporúčame farbu silikónu vo farbe umývadla.

#5
Rohy sú krajšie bez líšt. Dlažby zabrúsi dobrý obkladač pod 45° uhlom na mieste. Náročnejšie rezania sa dajú robiť externe na vodnom lúči. A ak lišty, tak nejaké pekné dizajnové riešenia. 

#6
Steny v kúpeľni môžu byť leské, matné, z mozaiky. Určite sa vyhnite lesklej dlažbe na podlahe a 3D ostrým mozaikám v sprchvacích kútoch a možno aj tak celkove v priestoroch kúpeľne. 

#7
Rozpočet. Nechajte si vypracovať cenovú ponuku na prácu aj s materiálom. Požiadajte si o použitie konkrétnych produktov (napr.: lepenie s lepidlom Keraflex Maxi S1, škárovanie Ultra color rovnako od Mapei atď) a vy dodajte len dlažbu. Množstvo materiálu, dodávku materiálu na stavbu a likvidáciu odpadu prenechajte dodávateľovi prác.

#8
Práce neustále kontrolujte. Priložte aspoň 1,5m vodováhu na stenu cez viac škár a skúste, či vám necinká. Podlahu skontrolujte tak, že na ňu položíte mincu a šuchnete ju cez miestnosť, musí hladučko preletieť cez všetky škáry. Pokladač dlažby musí používať vyrovnávajúci leveling systém na dlažbu.

#9
Neprekombinujte to 🙂 Tie dlažby sú krásne, veľakrát je problém vybrať si jednu z nekonečného množstva možností. Vyberajte 2 maximálne 3 farby. Veľa sa inšpirujte 🙂 Teraz sa pustite do hľadania toho, čo sa vám bude páčiť najviac. 

Príďte do My Residence Showroom & Coworking

Zavolajte na +421 948 790 817 a dohodnite si stretnutie u nás. Je lepšie dlaždice vyskúšať aj na dotyk. Zároveň máte možnosť prejsť všetko s nami aj cez tel. bez osobného stretnutia.

KAMEŇ

kamenný dekor bude v móde vždy
máme veľké množstvo rôznych druhov
14 kolekcií

Betón

minimalizmus a decentnosť
rôzne povrchy
8 kolekcií

Drevo

nezničiteľné drevo
luxusné aj vintage dizajny
9 kolekcií

Mramor

matné či lesklé
všetky prírodné odtiene
8 kolekcií

generated_4D_Bagno_Chevron.jpg.1400x1400_q85

Dizajn

top materiál
exkluzívne dizajnovky
8 kolekcií

Oceľ

odvážny dizajn
1 kolekcia, 9 druhov

Návrat hore