Výrobcovia, s ktorými spolupracujeme

Sme realívne malý obchod, ktorý sa úzko špecializuje na to najlepšie z najlepšieho. Potrebujeme mať silných partnerov, na ktorých sa vždy vieme spoľahnúť. Severné Taliansko je veľmi vyspelá oblasť, bohatá na lokálne suroviny pre výrobu obkladov a dlažieb. Rovnako sa môže pochváliť aj silnou historickou tradíciou vo výrobe obkladov. Preto tu nájdete veľmi silné keramikárske firmy sveta.

 

MIRAGE. Na tomto výrobcovi je pre nás príťažlivé to, že spolupracuje so špeciálnymi dizajnérmi a výskumníkmi z celého sveta. Ich cieľom je odhaliť budúce trendy vo svete dizajnu a podľa toho namiešať dekory a kolekcie, ktoré budú v najbližšej dobe žiadané a v trende budú ešte mnoho rokov po ich uvedení. Skúmajú farby, vône, nálady a mnohé ďalšie faktory. Každá kolekcia a dekor v nej má svoj dizajnový príbeh a nič z ich produkcie nie je náhoda.

Po technickej a technologickej stránke disponuje táto firma tými najdokonalejšími výrobnými zariadeniami, ktoré sa v súčasnosti dajú kúpiť. Vďaka nim vyrábajú najväčšie formáty na svete (3200x1600mm). Dobre sa nám s nimi spolupracuje najmä kvôli tomu, že tých formátov je veľmi veľa, rovnako povrchov a hrúbok, čo je pre voľnosť tvorby architekta niekedy na nezaplatenie.

Pokladačom sa s týmto materiálom pracuje veľmi dobre. Je tvrdý, presný, priehyby väčších kusov sú zanedbateľné, pri rezaní sa neštiepi.

MARCA CORONA. Najstaršia keramikárska firma v severnom Taliansku, jej počiatky sa datujú od roku 1741. Túto jedinečnosť je cítiť aj v ponuke obkladov a dlažieb. Rôzne 6-uholníkové vintage kachličky so zámerným nedokonalým povrchom, či iné dizajnové kusy, ktoré vychádzajú z histórie a tradície a ktoré sa ťažko hľadajú. Ponuka je doplnená aj o rôzne 3D obklady.

CAESAR. Výrobca z firemnej rodiny Gruppo Concorde rovnako ako predchádzajúce firmy v našom portfóliu. Vzájomne sa dopĺňajú sortimentom dlažieb čím dotvárajú našu ponuku. Pracujú s totožnou technológiou ako a teda farebné pigmenty a technické vlastnosti sú nám dobre známe, skoro vo všetkých prípadoch ich vieme vzájomne kombinovať. Lokalita výroby je rovnako severné Taliansko, v ktorom sa sústreďuje množstvo potrebných subdodávateľov pre výrobu, čím sa táto lokalita stáva najlepšou adresou pre producentov obkladov a dlažieb na svete.

 

Návrat hore