Kniha

Prehrať video

Čo by mal vedieť

architekt, dizajnér a stavebník

o obkladoch a dlažbách

Počas niekoľkoročnej praxe architekta (od r. 2008) prakticky každý deň prichádzam do kontaktu s riešením povrchov podláh, stien, fasád,… Dlažbám sa venujem natoľko intenzívne, že sme sa spolu s kolegami rozhodli tento materiál aj predávať. Ako architekti máme odborné skúsenosti z mnohých realizácií našich stavieb. Rozhodli sme sa podeliť so širokou verejnosťou o naše skúsenosti a pomôcť tak mnohým stavebníkom. 

Pre koho je táto kniha určená?

Dôležité informácie pre tých, ktorí plánujú realizovať na svojej stavbe hocičo z keramickej dlažby, prípadne zvažujú použitie iného materiálu a nevedia sa rozhodnúť alebo nie sú si istí správnym vyhodnotením vedomostí a skúseností, ktoré majú. Je užitočná aj pre tých, ktorí si chcú overiť znalosti montážnej firmy, ktorá im pokládku dlažby bude realizovať.

Stavební robotníci, montážnici by mali ovládať technológiu popisovanú v tejto knihe a určite by mali vedieť a byť pripravení na otázky, ktoré zo strany zákazníka môžu dostať aj na základe tejto knihy.

Dizajnérom a architektom posúvame prostredníctvom tejto knihy naše know-how v oblasti tvorby plánov pokládky dlažby, grafického spracovania, rýchlej pomôcky na voľbu vhodného vzoru ukladania dlažby či obkladov, odporúčané skladby materiálov a mnoho iných.

Vedomosti, znalosti a zručnosti sú mimoriadne potrebné. Pracujte múdro a zodpovedne. Majte prehľad. 60 strán prečítate veľmi rýchlo. Knihu prosím berte ako konzultáciu v písomnej forme, ku ktorej sa viete kedykoľvek vrátiť.

Ing. arch. Peter Švorc

Návrat hore