Kniha OBKLADY & DLAŽBY

Prehrať video

OBKLADY & DLAŽBY 

VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ

Počas niekoľkoročnej praxe architekta (od r. 2008) prakticky každý deň prichádzam do kontaktu s riešením povrchov podláh, stien, fasád,… Dlažbám sa venujem natoľko intenzívne, že sme sa spolu s kolegami rozhodli tento materiál aj predávať. Ako architekti máme odborné skúsenosti z mnohých realizácií našich stavieb. Rozhodli sme sa podeliť so širokou verejnosťou o naše skúsenosti a pomôcť tak mnohým stavebníkom. 

Táto kniha je o všestrannom využití a nekonečných možnotiach obkladov a dlažieb. Uvedené materiály majú zaujímavé technické vlastnosti, len o nich treba vedieť. Na najbližších stranách čo najstručnejšie predstavím celú tému. Zámerne sa vyhýbam odbornému textu, aby kniha bola prijateľná a zrozumiteľná širokému spektru čitateľov. 

Každú prácu je potrebné skontrolovať. Pri rezidenčných projektoch majiteľ veľakrát stojí pri dláždičoch a kontroluje ich prácu, no bez širších vedomostí o dlažbách a súvislostiach s ich vlastnosťami, dizajnom i kladením dlažby sa často spokojne pozerá, ako prácu vykonávajú. Na to, že dlažba je zle uložená, príde až pri užívaní svojej nehnuteľnosti.

Aj preto je dôležité vedieť o dlažbách a obkladoch viac, ako mať o nich len všeobecný prehľad.

Pre koho je táto kniha určená?

Dôležité informácie pre tých, ktorí plánujú realizovať na svojej stavbe hocičo z keramickej dlažby, prípadne zvažujú použitie iného materiálu a nevedia sa rozhodnúť alebo nie sú si istí správnym vyhodnotením vedomostí a skúseností, ktoré majú. Je užitočná aj pre tých, ktorí si chcú overiť znalosti montážnej firmy, ktorá im pokládku dlažby bude realizovať.

Stavební robotníci, montážnici by mali ovládať technológiu popisovanú v tejto knihe a určite by mali vedieť a byť pripravení na otázky, ktoré zo strany zákazníka môžu dostať aj na základe tejto knihy.

Dizajnérom a architektom posúvame prostredníctvom tejto knihy naše know-how v oblasti tvorby plánov pokládky dlažby, grafického spracovania, rýchlej pomôcky na voľbu vhodného vzoru ukladania dlažby či obkladov, odporúčané skladby materiálov a mnoho iných.

 

Ing. arch. Peter Švorc

OBJEDNÁVKA KNIHY

Túto knihu si môžete objednať poslaním fakturačných údajov na email: office@myresidence.sk. 

Cena knihy je 40€ pri osobnom odbere a 44€ poštou.

 
Návrat hore