Fasáda

Máte záujem o odolnú fasádu? Zvažovali ste kamenný obklad? Nemusíte svoje požiadavky obmedzovať len na kamenný efekt. Náš materiál je nenasiakavý, teda voda sa nedostane do jeho štruktúry a je vhodný aj na realizovanie fasád. Na výber máte prevetrávanú fasádu alebo kontaktnú. Prevetrávaná fasáda sa lepí na rošt, pracuje sa pri nej ako s klasickým kamenným obkladom, prípadne lepšie. Kontaktná fasáda je taká, ktorá sa lepí. Väčšinou na polystyrén.

Dreveným dekorom fasády sme v tomto prípade docielili optické zjemnenie minimalistickej modernej stavby a zároveň sme odolnou dlažbou zabezpečili dlhotrvácnosť a bezúdržbovosť. Najmä pri vstupných priestoroch, kde sa premelie asi najviac ľudí. 

Prevetrávaná fasáda

Prevetrávaná fasáda sa realizuje tak, že na obvodové murivo sa nakotví rošt, následne sa medzi rošt vloží minerálna vata a potom sa inštaluje / lepí fasádny obklad. V našom prípade dlažba Mirage. Lepí sa obojstrannou lepiacou páskou (lepený spoj drží okamžite, ale časom sa jeho účinok stratí) a súčasne s polyuretánovým lepidlom, ktoré potrebuje na dosiahnutie svojich 100% vlastností aj 7 dní. 

Na fotke vyššie je znázornené obloženie steny v exteriéri bezkontaktným spôsobom. Vymysleli sme a nechali sme vyrobiť kovové profily na lepenie dlažby. Profily sú do steny kotvené nerezovými šrubami. Rovina sa dosiahla vypodložením profilov oceľovými podložkami.

Prehrať video

Možnosti uloženia našich dlažieb Mirage na fasádu.

Prehrať video

Pozrite si v našom krátkom videu, ako ľahko sa dá realizovať obloženie bezkontaktným spôsobom.

Kontaktná fasáda

Keďže naša gresová dlažba je nenasiakavá, nemá sa do materiálu ako dostať voda, ktorá by po zamrznutí dlažbu zničila.  Polystyrén sa musí lepiť na to určeným lepidlom od Mapei, následne ostatné vrstvy tak, aby celá stena fungovala kompatibilne ako celok mnoho rokov.

Výber dekoru

Skvelé je, že máme na výber množstvo rôznych dekorov, vhodných do exteriéru. K dispozícii sú rôzne kamenné, drevené, mramorové, betónové a kovové dekory. Rovnako rôzne veľkosti, od menších cenove dostupnejších formátov až po formáty 1200 x 1200 mm. 

Pri veľkých formátoch treba zvážiť farbu dlažby a svetovú stranu. Tepelná roztiažnosť pri veľkej tmavej dlažbe môže zapríčiniť popraskanie lepidla. Ku každému projektu treba pristúpiť individuálne, v takomto krátkom článku na to nieje priestor. 

V každom prípade, ak zvažujete použitie dlažby na fasádu, príďte sa k nám poradiť.

Návrat hore