Dlažba s hrúbkou 6 a 12 mm

Je predovšetkým určená pre interiérový dizajn, na steny, podlahy ale aj na konkrétne aplikácie, ako kuchynské pracovné dosky, stoly, poličky či nábytok do domácnosti. Procesom vypaľovania extrémne vysokou teplotou až do extrémnych 1250°C vzniká vysoko kompaktná a odolná doska, ktorá je ideálna pre všetky použitia s požiadavkou pre maximálnu hygienu.

6 mm hrúbky

Je možné použiť iba ako podlahy v rezidenčných a komerčných priestoroch – prostredia, ktoré sú vystavené menšej námahe.

Vďaka zmenšenej hrúbke sú 6 mm dosky dobrým riešením pri kladení už na existujúce podlahy alebo obklady z mramoru, prírodného kameňa alebo keramiky čím sa vyhnete demolácii pôvodnej podkladovej podlahy. Takéto predtým existujúce podlahy však musia byť rovnomerné, stabilné, tuhé a bez prasklín. Aj keď podlaha vyhovuje všetkým vyššie uvedených podmienkam, stále je potrebné si to prejsť so svojím projektovým manažérom či stavbyvedúcim. 

12 mm hrúbky

Naše 12 mm hrubé dosky sú integrované so sklotextílnou výstužou, ktorá sa aplikuje už počas výrobného procesu. Všetky 12 mm kameniny sa dodávajú bez opracovania hrán a to z dôvodu, že slúžia zákazníkom na ich ďalšie spracovanie. Výhodou sklotextílnej výstuže je zvýšená mechanická pevnosť a odolnosť proti nárazu. Zvýšená odolnosť opracovaného kusu pri následnej manipulácii. Lepšia manipulácia dosiek pri rezaní či vŕtaní a vykonáva bezpečnostnú funkciu, pretože drží kúsky pohromade v prípade rozbitia. Preto 12 mm hrúbka je ideálna pre pracovné dosky, do ktorých sa bude vyrezávať otvor.

CCI_000011
Návrat hore