Ako si správne vybrať dlažbu

gres_big.jpg__1280x720_q85_crop_subsampling-2 (1)

Naše porcelánové kameniny sú kompaktné, odolné materiály s takmer nulovou pórovitosťou (neabsorbujú takmer žiadnu vodu). Sú schopné odolávať vonkajším vplyvom čiže zaručujú vysokú nepriepustnosť pre kyseliny, nečistoty a mráz. Mirage patrí medzi protišmykové, oteruvzdorné a ohňovzdorné kameniny.

Čo rozhoduje pri výbere dlažby

Farebná variabilita V :

Textúra a variácie odtieňov sú to, čo skutočne prináša krásu prírodných prvkov do každého domova. V závislosti od výberu dizajnu a štýlu je niekedy vhodné použiť viac farebných variácií, aby priniesli prirodzenejší vzhľad, čo ponúka aj náš Mirage. Vďaka pokroku vo výrobe porcelánových dlažieb a tlači vo vysokom rozlíšení je porcelánová dlaždica teraz schopná dokonale replikovať textúry a farby a výrobcovia si veľmi dobre uvedomujú, že sa nemusia opakovať. Zvyčajne porcelánové dlaždice vyššej triedy opakujú svoj vzor každých 200 až 300 m2 a šanca, že uvidíte toto „opakovanie“ na svojej podlahe, je vysoko nepravdepodobná. Farebná variabilita dlaždíc sa označuje hodnotami V1 až V4 :

V1 = konzistentný odtieň a textúra – minimálne rozdiely
V2 = stredná variabilita odtieňov a textúr – mierne rozdiely
V3 = vysoká variabilita odtieňov a textúr – výraznejšie rozdiely
V4 = vysoko náhodná variácia odtieňov a textúr – viditeľne, podstatné rozdiely

Protišmykovosť R :

Protišmykovosť povrchov predstavuje jednu z najdôležitejších technických vlastností bezpečnosti. Dlažba Mirage spĺňa túto potrebu pre všetky požadované možnosti použitia. V miestnostiach, kde sa nepredpokladá, že by mohla prísť do styku s vodou, možno použiť aj dlažbu s lesklým, poskleneným povrchom. Avšak do interiéru alebo exteriéru, kde by mohlo dôjsť k pošmyknutiu, je vhodné použiť dlažbu s určitým stupňom protišmykovosti. Protišmyk sa testuje tak, že testér s presne stanovenou chôdzou sa začne prechádzať na naklonenej rovine testovanej dlažby. Pri zaznamenaní šmyknutia a percentuálneho naklonenia, v ktorom sa testér šmykol, sa dlažba zaradí do skupiny. Protišmykovosť sa udáva v hodnotách R 9 až R 12, to znamená, že čím vyššie číslo, tým sa ťažšie na dlažbe pošmyknete. R9 – R10 patria do skupiny pomerne hladkého povrchu s ľahkou čistiteľnosťou, R11 – R12 sú drsnejšie až kartačované povrchy.

Viac ako 10 dôvodov, prečo Mirage

1. Široká škála farieb, veľkostí, hrúbok a povrchových úprav
2. Odolnosť voči kyselinám
3. Odolnosť voči oderu
4. Nehorľavosť
5. Ľahká udržateľnosť
6. Ľahká spracovateľnosť
7. Tepelná odolnosť
8. Odolnosť voči škvrnám
9. Mrazuvzdornosť
10. Farebná stálosť
11. Šetrné k životnému prostrediu

half-box2
Návrat hore